Jaki aparat lomograficzny?

Skoro tu jesteś, prawdopodobnie zastanawiasz się jaki aparat do lomografii kupić. W poniższym poradniku postaram się przybliżyć temat.

Bardzo popularnymi aparatami dającymi bardzo fajny, artystyczny efekt rybiego oka są: Lomography Fisheye oraz Lomography Fisheye 2. Oba modele są na standardowe klisze 35mm, które dawniej stosowało się do każdego popularnego aparatu. (w ofercie posiadamy również takie klisze 35). Główna różnica między tymi dwoma aparatami polega na tym ze model Fisheye 2 posiada funkcje multiekspozycji, długiego naświetlania kliszy oraz wizjer przez który widać efekt rybiego oka.

Najbardziej uniwersalnym aparatem jest model Lomography La Sardina, który posiada wszelkie możliwe funkcje takie jak multiekspozycja czy zmienne czasy naświetlania. Jest to aparat szerokokątny na filmy 35mm.

Jeśli chcemy mieć aparat z możliwością rozbudowy o dodatkowe akcesoria takie jak różne obiektywy, nakładki, przystawkę polaroidową i inne powinniśmy się zdecydować na model Lomography Diana F+, który standardowo jest na filmy 120 (zdjęcia mają format kwadratu). Filmy 120 (które posiadamy w ofercie) są mniej popularnym standardem w fotografii lecz nie ma żadnych problemów z wywołąniem kliszy w każdym dobrym studio fotograficznym. Możemy też dokupic konwerter na 35mm który umożliwi stosowanie filmów 35 w tym aparacie.
Najbardziej rozbudowanym zestawem z aparatem jest Diana Deluxe Kit, w którym znajduje się dodaktowo 10 akcesoriów do aparatu (obiektywy, przystawki itp.)

Do uchwycenia ruchu świetnie nadają się modele z wbudowanymi kilkoma obiektywami tworzącymi zdjęcia z kilkoma kadrami na jednym zdjęciu. Są to modele Lomograpy Supersampler.

Innym modelem jest aparat Lomography Spinner 360 produkujący zdjęcia panoramiczne w 360st na kliszach 35mm.

Warto też spojrzeć na kamery lomograficzne pozwalające kręcić filmy na kliszach 35mm. Jest to model Lomography Lomokino. Można dokupić oglądarke filmów czy mocowanie pod aparat komórkowy, aby zgrywać filmy.

Oczywiście dostępne są różne inne aparaty dlatego warto się zapoznać z pełną ofertą.

Wybierz kategorię: